Po namáhavom dni v práci si chceme večer konečne doma spraviť pohodlie. Často krát k nám relaxovaniu poslúžia technológie ako napríklad televízory, počítače, mobily. Už sme si zvykli oddychovať takýmto spôsobom. Na tom by však nebolo nič zvláštne, nakoľko sa televízory stali súčasťou nášho relaxu a každý máme doma minimálne jeden televízor.
Mnohí z nás však majú televízor okrem obvyklého miesta v obývačke aj v spálni. No a práve tu nastáva problém, že veľa ľudí si pred spaním pustí televízor a pri ňom aj zaspia. Niekedy takto potom spia aj celú noc. Asi tušíte, že to nebude zrejme príliš pozitívne pre naše zdravie. Ide vlastne o to, že televízory vyžarujú tak ako väčšina elektroniky modré svetlo no a tým samozrejme negatívne ovplyvňujú náš spánok. Týmto žiarením sa totiž potlačuje tvorba hormónu melatonínu, ktorý sa tvorí len za tmy, čo je logicky nezlučiteľné so svetlom, ktoré vyžaruje televízor. Melatonín reguluje uspávanie a jednotlivé fázy spánku. Preto nespíme dobre a ráno sa môžeme cítiť unavení. Behom nočného spánku sa telo vrátane očí regenerujú, preto nám zaspávanie pri televízory môže spôsobiť únavu, narušenie biorytmu, suchosť očí a iné. No a predpokladáme, že nikto z nás sa nechce ráno prebúdzať bez energie, čiže treba sa tomuto nezvyku vyhýbať.
Spálňa, v ktorej spíme by mala byť dobre zatemnená, nakoľko ľudské telo sa najlepšie zregeneruje za úplnej tmy. To znamená, že pustený televízor celú noc nám prekáža v poriadnom zregenerovaní To však platí aj o iných technológiách ako sú mobilné telefóny, počítače a notebooky. Je teda lepšie ich vypínať a radšej si pred spaním prečítať nejakú dobrú knihu, pri ktorej si viete tiež dobre odpočinúť, ale neškodí vášmu zdraviu. Prípadne ak sa neviete vzdať televízora, pri nových typoch televízora máte možnosť nastaviť si ho tak, aby s vám automaticky vypol po určitej dobe a vy tak môžete nerušene a pokojne spať.